Кошик
30 відгуків
пр. Дмитрия Яворницкого ( Карла Маркса) 59 а, оф. 401, Дніпро, Україна
Залишити відгук
Автострахование ОСАГО, Зеленая Карта, КАСКО, страхование имущества.

Курйози страхування, анекдоти, веселі випадки

Курйози страхування, анекдоти, веселі випадки

Особливості національної страховки...

Незвичайні ситуації, пов'язані зі страхуванням, охоче використовують в цілях реклами західні компанії. Одна з найбільших страхових компаній Великобританії опублікувала, наприклад, список найбезглуздіших пояснень з приводу пошкодження застрахованого автомобіля. У цей перелік увійшли:

• пошкодження лобового скла впала з дерева білкою;

• неможливість загальмувати через потрапляння картоплини під педаль гальма;

• падіння оленя на капот автомобіля у момент паркування;

• нанесення збитку машині, що проїжджає мимо замороженим люля-кебабом;

• зіткнення автомобіля з зеброю під час відвідування сафарі-парку;

• пошкодження емалі на машині внаслідок того, що її обслинили корови проходить повз стада.

Але те, що здається безглуздим на Заході, цілком природним може виявитися у нас. Українські страховики часто стикаються з не менш курйозними випадками. Щоправда, розповідають про це неохоче. На відміну від західних колег, гроші в подібних випадках вони виплачують далеко не завжди.

Що ж стосується зіткнення на наших дорогах з коровами або козами, то це справа звичне та поширене. У багатьох населених пунктах тварини почуваються не тільки дуже вільно, але і вважають себе повноцінними учасниками дорожнього руху. Щоправда, випадків з облизуванням машин українські страховики не пригадують, але те, що рогата худоба може вільно заколоти машину до напівсмерті, ні в кого не викликає сумнівів.

Страхові випадки за участю тварин наші страховики запекло сперечаються і збитки по них намагаються не відшкодовувати. І справа тут не в шахрайстві з боку окремих страхових компаній, а в умовах конкретного страхового договору. В одному договорі страховий випадок за участю тварини може бути прописаний окремим пунктом, а на підставі іншого компанія може відмовитися від відшкодування збитків.

Все частіше об'єктами незвичайних страхувань в Україні виступають і домашні тварини. Їх господарі часто намагаються застрахувати своїх улюбленців — від папуги до крокодила — на кругленьку суму. Як правило, страховики їм відмовляють, мотивуючи це відсутністю необхідних документів, які підтверджують вартість і родовід тварини.

Зоряні об'єкти

Давно вже дозвільної публікою широко обговорюються страхові подвиги наших і зарубіжних зірок.

Вони страхують руки, ноги, очі, вуха, голоси, і, звичайно, свої зоряні бюсти. Першої ж вирішила застрахувати свою груди Софі Лорен: вартість страховки склала близько $120 тис. За нею пішла легендарна Джина Лоллобриджида, оцінила свій бюст уп'ятеро дорожче — $600 тис.

Але всіх захотіла переплюнути Мадонна. Але в страховці їй відмовили, оскільки компанії здалася завищеною передбачувана сума страхового поліса: поп-діва оцінила кожну свою груди $6 млн. Страховики заявили, що готові розглянути цю пропозицію, але тільки якщо мова піде про голосі.

Про можливість втрати свого голосу в числі перших занепокоїлася Марлен Дітріх, застрахувавши його на астрономічну на ті часи суму — $1 млн. В Україні першої застрахувала свій «золотий голос Таїсія Повалій — на суму 1 млн грн.

Золоті руки неповторні

А в середовищі професійних музикантів понад усе цінуються, звичайно, руки. І вони нітрохи не дешевше, ніж у співаків голосу. Так, гітарист групи Rolling Stones Кейт Річардс застрахував свої руки на $1 млн.

У нас, в Україні, самими знаменитими і дорогими руками виявилися руки акордеоніста Ігоря Завадського. Одна з українських страхових компаній на своє 10-річчя подарувала йому страховку, згідно з якою руки музиканта були застраховані на 1 млн грн. Після закінчення року договір був продовжений з ініціативи компанії ще на рік.

За словами Завадського, за час дії договору, на щастя, страховий випадок не був жодного разу, але до цього неприємності з руками у нього траплялися. Він ламав їх у другому і четвертому класі. А приблизно за рік до укладення страхового договору зламав палець, незабаром після цього на руці стався розрив зв'язок.

Фантазії і фобії

Дивують фантазії британських страховиків: їх клієнтами можуть стати чоловіки, які дорожать своєю мужньою порослю на грудях. Цей волосяний покрив можна застрахувати на суму до $1 млн.

Незвичайні види страховок надають своїм клієнтам і деякі американські страхові компанії. Американці і американки страхуються, наприклад, від непорочного зачаття, втрати почуття гумору і втрати привабливості.

А велика голландська страхова компанія надає свої послуги всім, хто боїться застрягти в ліфті, незаслужено опинитися за ґратами, бути викраденими інопланетянами, отримати відмову прямо біля вівтаря або програти в лотерею. Йдучи в ногу з часом, компанія також пропонує купити собі або друзям страховий поліс, який захистить його власника від зняття на приховану камеру.

Є й інші поодинокі поки варіанти незвичайних страхових пропозицій — страхування вагітною жінкою своєї ненародженої дитини, страхування килима (клієнт категорично відмовлявся страхувати квартиру та інше майно), страхування екзотичних рослин і риб на дачній ділянці.

Що життя? Гра!

Страхується від нестандартних моментів і програма «Що? Де? Коли?». Наприклад, страхове відшкодування отримував гравець, чий питання так і не випав протягом гри або гравець, чий питання випав першим, але знавці зуміли дати правильну відповідь.

Згадаймо і курйозний договір страхування, пов'язаний з виступом одного відомого естрадного виконавця. У райдері, наданому організаторами концерту, був великий розділ, присвячений страхуванню. Зокрема, було потрібно покрити страхової захистом матеріальні та моральні збитки, пов'язані з діями третіх осіб, в тому числі викиданням на сцену сторонніх предметів.
alt text А один з наших провідних футбольних клубів всерйоз розглядав пропозицію застрахуватися від перемоги в Єврокубку! (договір, правда, так і не був укладений). А що, президента клубу можна зрозуміти — перемога передбачає підвищені преміальні, гравці можуть зажадати підвищення зарплати, так що додаткові витрати проглядаються наявності.

Учасники українського страхового ринку важко прогнозувати динаміку розвитку окремих видів страхування, оскільки подібні пропозиції ексклюзивні. Вони іноді йдуть назустріч клієнтам і укладають нестандартні страхові договори, але це не є звичайною практикою. Хоча фахівці вважають, що з розвитком ринку класичного страхування вони будуть все частіше стикатися з незвичайними об'єктами страхування.


**Страхові випадки**

Страхувальник заявив про викрадення автомобіля. Молодий чоловік познайомився з дівчиною. Перше побачення вирішили провести в ресторані. Поїхали на автомобілі страхувальника, і по дорозі в ресторан дівчина звернула увагу супутника на відкритий квітковий магазин. Чоловік вирішив зупинитися і купити квіти своїй дамі. Коли він вийшов з магазину, не було ні дівчини, ні авто. За словами співробітників компанії, цей випадок — яскравий приклад класичного, спланованого викрадення.

Випадок стався в одному з продуктових магазинів. На реалізацію в торгову точку привезли шампанське. На вулиці був сильний мороз, і вміст пляшок замерзло. У теплому приміщенні магазину пляшки від перепаду температур почали мимоволі вибухати — в результаті передноворічний "салют" ігристим напоєм приніс торговельному підприємству збитків більш ніж на тисячу гривень.

Жінка-пішохід перебігала дорогу перед автомобілем клієнта. Тротуар був завалений снігом, прибраним з проїжджої частини. Жінка спробувала скочити на гору снігу, не втрималася і впала назад на проїжджу частину, потрапивши на дах проїжджаючого автомобіля. Швидкість машини, на щастя, була невеликою, і для учасниці інциденту все обійшлося без серйозних травм, а ось автомобіль отримав невелику вм'ятину.

Двоє підлітків, несподівано появи на дорогу, ледь не потрапили під автомобіль. Вважаючи, що юнакам потрібно дохідливо пояснити ази правил дорожнього руху, водій вискочив з машини і побіг за ними. Тим часом автомобіль, поставлений на ручне гальмо, скотився по похилій дорозі і врізався в дерево.

Оформлення ДТП на трасі: приїхали працівники ДАІ, аварійний комісар, евакуатор. Пошкоджену застраховану машину витягли з кювету, куди вона потрапила внаслідок аварії. Раптом пролітає повз на великій швидкості третій автомобіль вдаряє витягнені з кювету постраждале авто, в результаті чого воно саме "залітає" на лафет евакуатора.

Потенційний страхувальник, узгодивши всі умови з співробітницею страхової компанії по телефону, виїхав оформляти договір страхування. І не доїхавши 100 метрів до офісу страховика, потрапив у ДТП.

У грудні 2009 року в компанію страхувальник звернувся за отриманням відшкодування за полісом КАСКО: в результаті розриву водопровідної труби на Оболоні (Київ) його автомобіль Subaru Legacy, який стояв біля будинку, виявився не тільки затопленим, але і наполовину захололі.

Застрахована від нещасного випадку клієнтка була покусана... своїм котом. В результаті вона отримала страхове відшкодування в розмірі 300 гривень (про долю кота не повідомляється. — Ред.).

Під час новорічних свят біля торгового центру сильний вітер зірвав встановлену на паркувальному майданчику величезну ялинку і покотив її в бік центрального в'їзду. Саме в цей час, в 8 годин ранку, відвідувач ТЦ в'їжджав на територію паркування на особистому авто і був "накритий" ялинкою. Постраждало тільки авто.

У компанію звернувся клієнт (чоловік досить великої статури) із заявою про настання страхового випадку. В описі "пошкодженого майна" він вказав протерте майже до дірок сидіння водія, пояснивши це тим, що він вийшов з автомобіля, а повернувшись, виявив таке прикре ушкодження. При цьому зовнішніх пошкоджень на автомобілі (наприклад, побитих шибок, що передбачає несанкціоноване проникнення в машину сторонніх осіб) виявлено не було.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner